Určitě se mezi námi najdou příznivci, kteří rallye doslova milují. Často jsou to lidé, kteří milují rychlou jízdu a luxusní auta. Ten, kdo měl někdy možnost sledovat rallye na vlastní oči, vám může potvrdit, že je to neskutečný zážitek. Není se také čemu divit, že má rallye více příznivců, než byste čekali, jelikož je to něco opravdu úžasného.
rallye závod.jpg


V našem dnešním článku se společně podíváme na ty nejzvláštnější rallye světa, které bylo a je možné někdy spatřit.


Slyšeli jste někdy o Crumball Rallye? Jedná se o závod starších automobilů, které by v dnešní době nepřesáhly hodnotu 200 liber. Závod probíhá dokonce několikrát do roka a to na různých místech světa. Auta, která tento typ rallye jezdí, jsou vždy upravena podle zadaného tématu. Jako příklad si můžeme uvést letošní závod, který je na téma Mission Impossible a vede přes Francii, Švýcarsko, Rakousko a končí v Praze, kde se film natáčel. To, co po tento závod potřebujete, je smysl pro humor a nářadí.


Velmi známá je Rickshaw Challenge. Jedná se o indickou výzvu, kde pojedete v rikšách na třech kolech Indií. Je to opravdu neuvěřitelný zážitek a jedná se o závody, které jsou určeny pro pohodové lidi, kteří ještě často vyráží v různých kostýmech. Rikšu je možné dokonce i zapůjčit.
závodní vlajka.jpg


V Argentině je možné navštívit Mil Millas Sport. Tento typ můžeme zařadit mezi ty nejhezčí rallye světa. Závod totiž probíhá v jezerní části Patagonie. Závodu se zúčastňují klasická auta, která mají rok výroby před rokem 1980.


Nebo co takhle Mongolská Rallye? Tento závod často bývá popisován jako největší dobrodružství. Vede totiž z Anglie do Mongolska. Tuto velmi dlouhou cestu můžete absolvovat v autě do 1200 kubických centimetrů. Cílem není zvítězit, ale závod dokončit.


Plymouth-Banjul Challenge je závod, který je veden původní cestou dakarské rallye. Až 42 týmů míří přes Maroko, Senegal či Saharskou poušť do Banjulu, což je hlavní město Gambie. Na konci závodu je váš miláček věnován na charitu.


Mezi poslední nejzvláštnější rallye bychom mohli zařadit Sturgis motocyklová rallye. Ani Spojené Státy Americké nezůstávají pozadu. Každý rok se totiž v severní Dakotě koná motocyklový svátek, který je navíc spojen s festivalem či prodejními akcemi. Rozhodně si zde fanoušci motocyklů přijdou na své.