Někdo by byl řekl, že zrovna banky jsou ty, které by nám měly půjčit, když už tedy chceme půjčit. Stane se nám ale velmi často, že nás banka odmítne. Může to být kvůli tomu, že jich máme nějaké dluhy, že jsme v registru dlužníků, že máme malý příjem, že jsme na mateřské či otcovské dovolené. Často to může být také i permanentní nemoc anebo nebezpečné povolání, které může odradit banky od půjčení peněz. Nebo to také může být tím, že máme v domácnosti velké výdaje na jakoukoliv aktivitu. Někdy rozhodují opravdu jenom ty zlozvyky, protože banka má možnost podívat se, za co přesně utrácíte. Pokud tam uvidí velké částky každý měsíc propité někde na baru, tak se moc nepohrne do toho, aby vám půjčila. Zkrátka nechce riskovat to, že jí to nikdy nevrátíte.
vstup do banky

Někdy je nutné jít dál než k bankám

Nebankovní společnosti nemusí být jenom lichváři, kteří čekají na to, až jim spadnete do jámy lvové. Často to mohou být skutečně společnosti, které vám mohou pomoci. Nejde ani tak o to, že byste se snad museli k těmto společnostem obrátit, můžete to ostatně zkoušet dál u banky, třeba povolí. Ale někdy prostě společnosti mimo bankovní sektor nabídnou mnohem lákavější nabídky a mnohem příznivější podmínky, než by si kterákoliv jiná banka mohla dovolit. To je ta největší výhoda. Zatímco banky mají docela velkou zodpovědnost „udržet se“, nebankovní společnosti operují čistě se ziskem. Je jim jedno, jestli to splatíte hned nebo až za pár let, hlavně že budete platit.
kreditky Mastercard
A přesně proto se nebojí „vystoupit z řady“ a nabídnout něco extra každému, kdo si o to zažádá. Právě proto se tyto společnosti tolik rozrostly za posledních několik let, zákazníci na to slyší a chtějí to. A na tom není nic špatného, někdy je prostě nutné vzít si pořádnou půjčku. A když vám k tomu někdo nabídne možnost předčasného splacení nebo upravení výše splátek? Naprosto super! vám, proto říká jasně: „Nebojte se zvolit úplně něco jiného!“.