V životě většiny lidí nastane okamžik, kdy je potřeba určitá částka peněz. Může se jednat o náhodnou koupi něčeho, co bude mít v budoucnu větší hodnotu. Nebo se přihlásí někdo, od koho jsme si kdysi půjčili a pak na to zapomněli. A věřitel je neodbytný. Jak tedy přijít rychle k penězům, aniž bychom si museli znovu půjčovat? Jestliže není nic, co byste mohli prodat, bude potřeba sáhnout do osobních rezerv.

Rada pro ženy

První rada se bude týkat spíše žen. Ale ani muži nejsou vyloučeni. Pokud máte dlouhé vlasy, máte částečně vyhráno. Stačí zajít do výkupny, kde Vám zdarma udělají nový účes a staré vlasy od Vás vykoupí.

Platba se bude odvíjet od několika faktorů.
o   Jaká je hustota Vašich vlasů. Jsou kvalitní, nezničené chemií?
o   Byly vlasy někdy barvené?

Jestliže je v této oblasti vše v pořádku, můžete počítat s odměnou. A jestli jste přírodní blond, Vaše odměna bude ještě vyšší. Za sto gramů světlých, nebarvených vlasů, které mají alespoň šedesát centimetrů, dostanete přibližně čtyři a půl tisíce. Pokud se Vám nechce ke kadeřníkovi a chcete si vlasy ustřihnout doma, tak to má několik úskalí. Stačí jeden pramen přetočit a už se ani nesnažte je posílat. Takové vlasy už se nedají zpracovat.

Rada pro muže

Druhá rada je určena pouze pro muže.I oni mohou prodat něco ze sebe. Pokud se muž cítí zdráv, může prodat své spermie. Stačí kontaktovat spermabanku, kde mu dají patřičné informace.

Hlavní podmínky jsou
·        věk od osmnácti do třiceti čtyř let (někde je hranice posunuta až do čtyřiceti).
·        maturita (někde požadují vysokoškolské vzdělání).

A pak už ho čeká celá řada vyšetření.
·        Vyšetření chromozomů.
·        Nesmí trpět nějakou sexuálně přenosnou nemocí.
·        Nesměl prodělat žloutenku typu B a C.
·        V jeho těle se to nehemží chlamydiemi.
·        Je jeho mentální a psychické zdraví v pořádku?

Jestli je vše tak, jak má být, může přijít několikrát za odměnu darovat své sperma. Odměna totiž není za materiál, ale za čas, který muž musel obětovat.