Co je podle vás dovolená? Podle mě je to odpočinek anebo si užít nějakou krásnou dovolenku u moře. Jenomže já nikdy normálně na dovolené u moře nebyla, vždy jsem byla doma a nikam jsem se nepodívala, když jsem bydlela s biologickými rodiči. Když jsem v 16 letech šla do pěstounské, tak v té době začínali mé dovolený. Jaká byla dovolená? Byla normálně v Čechách, ale jezdili jsme na výlety.

zřícenina

Pokud vím, tak když se říká dovolená, tak si hned každý myslí, že to je u moře. Tak to tedy, ale není. Dovolená nemusí být jenom u moře. Dovolená může být i v Čechách. Vezměte si, kolik tady v naší zemi máme nádherných míst. Skály, jezera, památky a také kostely. Toto všechno a další je u nás vzácné. Samozřejmě je moře nádherné a další kultury i dalších zemí. Měli bychom, ale dát šanci i naší zemi.

Co bychom mohli navštívit v České republice?

Mohli bychom zajet do Kolína a navštívit Věž Prachovna. A co to je? Věž byla postavena v první polovině 15. století a momentálně slouží jako památka. V 16. a 17. století sloužila jako strážní věž. A v polovině 19. století ztratila střechu, tak se zní stala zřícenina.

cesta

A co takhle návštěva hradu Pirkštejn v Rataje nad Sázavou?

Hrad Pirkštejn založil Jindřich z Lípé ve 14. stoletím. V roce 1420 se stal majitelem Hradu Hynek Ptáček. Byl to významný politik a také poručník krále z Poděbrad. Toto byli tipy na výlet, jak si zpříjemnit dovolenou v české republice, ale přejděme ke skutečné dovolené, která trvá několik dní na určitém místě. Můžete si najít různé trasy neboli výlety co byste chtěli navštívit a podle toho si můžete najít i pohodlný pobyt. Já věřím tomu, že najdete pro svou rodinu tu nejlepší dovolenu v české republice. V této covidové době je i nebezpečné jezdit někam do zahraničí. Proto doufám, že vám tento článek pomůže a vyrazíte někde tady v Čechách.