I v dnešní době lidské plémě sužuje celá řada nebezpečných nemocí a různých zdravotních problémů. Mezi ně patří i obezita. Na první pohled se jedná pouze o problém estetický, nicméně takto to brát nelze. Velká, až morbidní nadváha, není pouze o vzhledu, ale rovněž i o zdraví. A to hodně. Velké množství tukových zásob v těle dokáže udělat pěknou rotyku a člověka takřka úplně zlikvidovat. Lidé mající potíže s velkou nadváhou často trpí i různými přidruženými chorobami, které se navíc v čase zhoršují. A to je samozřejmě problém.

Sendvič a metr

Existují i lidé, kteří ani nemají tušení, že jsou obézní. Ne vždy je to totiž zcela zřejmé. Proto je lepší používat BMI kalkulačku, se kterou to lze zjistit řádově v několika vteřinách. Stačí jen zadat všechny potřebné údaje a provést výpočet. Toto není potřeba dělat standardní metodou, tedy s tužkou a papírem, ale zvládnout se to dá mnohem rychleji a komfortněji právě s některou s online kalkulaček.

Jídlo je základem všeho

Jsme to, co jíme není pouze název pořadu o hubnutí, ale čistá pravda. Kdo se dnes a denně přecpává sladkým a tučným, nemůže očekávat, že bude mít normální váhu. Ovšem i takovíto lidé mohou zhubnout, když změní svůj jídelníček. Základem je vyhnout se výše zmíněným nezdravým potravinám a raději se zaměřit na něco zdravějšího, hlavně tedy zeleninu. V čerstvém stavu obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů. Navíc jde o stravu takřka bez kalorií, takže tímto způsobem se rozhodně přibírat nedá. Mimo zeleniny se doporučují luštěniny, ovoce, ryby, drůbeží maso či celozrnné pečivo.

Smoothie

Rady expertů

Hubnutí je sice principiálně docela snadné, nicméně reálně se nejedná o žádnou snadnou záležitost. I když člověk dělá na první pohled vše správně, nemusí to vždy vést ke kýženým výsledkům. V takovém případě je vhodné se obrátit na nějakou vhodnou online poradnu, případně na dietologa.