Potisk textilu je běžnou součástí našeho života již mnoho let, a pravděpodobně byste při návštěvě nákupního centra nebo supermarketu objevili kolem vás alespoň jednoho člověka s potiskem či výšivkou na čepici, tričku, bundě nebo mikině. Nápisy, fotky, loga či kresby na textilu nejsou na veřejnosti rozhodně ojedinělým jevem.

dívka v mikině

Budete-li se inspirovat některými náměty z této tvorby, a budete-li chtít obdarovat své přátele třeba jen tím, že je překvapíte potištěnými tričky, nebude to nic obtížného, neboť stačí přijít s vaším nápadem na příslušné pracoviště, a tam dojde k jeho završení v hmotné podobě. Můžete to koncipovat třeba tak, že přichystáte pro ostatní výlet na kolech a na památku každý z nich obdrží bavlněné triko.

Máte-li rozmyšleno téma potisku na textil, pak už jen zbývá vybrat jeho vhodnou barvu. A zde buďte opravdu důslední, protože každá barva oslovuje jiným způsobem, má jiný vliv na osobnost, která ji bude nosit.

barevné mikiny

Červená – k výrazně červenému tričku se hodí bílý nebo žlutý nápis, budete ovšem ihned středem pozornosti a červená je zároveň barvou velmi teplou a aktivizující, což je lepší spíše pro aktivity podzimní, zimní a jarní, než letní.

Černá – té se raději vyhýbejte, protože se v ní vaši přátelé mohou cítit stísněně. Opět není vhodná pro slunné dny, protože pohlcuje sluneční záření a bude vám v takovém tričku zbytečné horko.

Bílá – ta je naopak pro léto ideální a navíc může být potisk barevný, třeba ve fotografické kvalitě digitálního tisku.

Žlutá – ta se perfektně kombinuje s modrou a zajímavá je i žlutá s nádechem do zlatova. Takový oděv by měl být spíše volnější, dobrou volbou jsou např. žluté mikiny nebo bundy. Modrý potisk krásně vynikne i na žlutém ručníku, čepici a deštníku.

Růžová – ta sluší i mužům v podobě reklamních mikin https://promotextile.cz/cs/6-mikiny, košil, polokošil i triček. Zajímavé jsou i růžové kšiltovky. A barva potisku na růžovém pozadí? Nejlépe modrá, bílá nebo fialová.