V dnešní době je velice rozmanitá nabídka běžných účtů od bankovních institucí. Mnoho variant je dokonce bez poplatku. V tomto případě je ale potřeba si dávat pozor na to, zda není podmínka pro vedení účtu zdarma – často toto bývá stanoveno minimální příchozí platbou (například měsíčně musí být příchozí platby ve výši 15 tisíc Kč, pokud není, tak je tam poplatek). Pozor i na to, žepoplatky pak mohou být poměrně vysoké. Určitě bych si vybral účet bez poplatku za vedení bez nějakých podmínek. Zde totiž máte jistotu, že i když nepřijdou na účet žádné peníze, nebude tam nic zbytečného navíc.
prasátko na úspory
Svůj účet lze jednoduše ovládat pomocí internet banky, telefonního bankovnictví, nebo na pobočce. Myslím si, že je nejlepší vše vyřizovat (co je možné) v internet bance. Jelikož jsem pracoval na zákaznické lince banky, tak si dokáži představit i různé požadavky, které by jednoduše klient mohl vyřídit přes internet. Něco jiného je starší člověk, ale mladý člověk má v tomto velkou výhodu.
 
Platit složenky a veškeré platby hotově nebo přes účet?
 
Rozhodně je nejlepší platit přes bankovní účet a tedy přes internet banku. Proč? Je to nejrychlejší možnost – zadáte číslo účtu, částku, případné symboly a odešlete. Navíc si lze vytvořit šablonu pro platbu, nebo i nastavit trvalý příkaz, případněinkaso. Pokud tedy máte měsíčně stejné platby, tak je dobré využít trvalý příkaz. Pošta? Nemyslím si, že je to v dnešní době nejlepší způsob – za platbu složenky platíte poměrně velkou částku a také stojíte většinou docela velkou frontu, než se vůbec dostanete k přepážce. Stejně i při návštěvě pobočky banky – opět si myslím, že není potřeba, pokud to není něco speciálního. Vše lze jednoduše vyřešit přes internet nebo telefon.
 letící peníze
Mé doporučení je určitě si běžný účet zřídit. Není potřeba se obávat – peníze jsou v bezpečí, máte k účtu i kartu pro placení. Mnoho účtů je bez poplatku za vedení bez podmínky. Navíc ani za platby nemusíte platit žádný poplatek. Jen je potřeba si rozmyslet u jaké banky si účet zřídíte. V dnešní době bez běžného účtu není možné pořádně fungovat. Sám to vidím, jak je účet potřebný. Jeden můj kamarád nemá běžný účet a hned je vše složitější. Jak by mi usnadnilo, kdyby měl běžný účet, ale prostě ho nechce. Běžný účet je zkrátka dobrá volba!