.

Každý vztah se ze začátku může zdát jako procházka růžovým sadem. Postupem času ale začnou přicházet starosti, mezi které bychom mohli zařadit to, kdo se bude starat o nájem, kdo o nákupy, kdo se bude zajímat o finance apod.
tetované kotvičky.jpg
V dlouhodobých vztazích je dobré se o penězích s partnerem bavit, ale jak si je rozdělit je otázka malinko složitější. Samozřejmě by to vždy mělo být spravedlivé.  Asi je hloupé, aby jeden peníze utrácel, a druhý se nestaral o veškeré platby a závazky. Většinou řešení finanční situací bere na sebe ten, který je zodpovědnější anebo ten, který má větší plat.
Většinou se ale k hlídání pokladny uchýlí žena. Ona je navíc ta, která se stará o chod domácnosti a nákupy, takže má větší přehled o finanční situaci, která v domácnosti převládá.
Pokud páry ještě nejsou sezdané, většinou se každý z partnerů o své finance stará sám. V manželství by se ale pak měli domluvit, co se z které výplaty zaplatí. Dnes už není žádnou novinkou to, že žena mívá větší plat než muž.
srdce z prstů.jpg
I muži ale nezůstávají nijak pozadu. Někteří si totiž vedou záznamy o platbách, které v rodinném kruhu proběhnou. Pokud totiž žena pracovně nestíhá a musí mít pod kontrolou ještě děti, pak se stává správcem muž.
Muži se raději často stávají správci i proto, že mohou mít ženu, která velmi ráda utrácí. K hlídání domácí pokladničky je tedy vede strach, aby vše důležité neviselo jen na jeho peněžence.
Starat se mohou samozřejmě i oba. Ať už vede domácnost žena nebo muž, stejně by měli mít společnou alespoň jednu kasičku. Je jedno, jestli se bude jednat o obálku, prasátko nebo společný účet. Každý z nich by měl mít svůj účet, ale měl by být přítomný i účet společný.
Oba partneři by ale měli vědět, na co se společné peníze používají a to zvláště v manželství. Tyto peníze se obyčejně utrácí za potřebné věci, jako je nájem nebo jídlo. Pokud si z nich ale žena zakoupí něco pro sebe, měla by se tím svému muži alespoň pochlubit. To samé by mělo platit i naopak. U mužů to ale bývá složitější, jelikož před ženou většinou tají všechny své dluhy, což úplně tak zanedbatelné není. Finanční nevěra může být ve vztahu velmi nebezpečná.

Kdo by měl být ve vztahu ministrem financí?
3.7 (73.33%)3
.