Každý vztah se ze začátku může zdát jako procházka růžovým sadem. Postupem času ale začnou přicházet starosti, mezi které bychom mohli zařadit to, kdo se bude starat o nájem, kdo o nákupy, kdo se bude zajímat o finance apod.
tetované kotvičky.jpg
V dlouhodobých vztazích je dobré se o penězích s partnerem bavit, ale jak si je rozdělit je otázka malinko složitější. Samozřejmě by to vždy mělo být spravedlivé.  Asi je hloupé, aby jeden peníze utrácel, a druhý se nestaral o veškeré platby a závazky. Většinou řešení finanční situací bere na sebe ten, který je zodpovědnější anebo ten, který má větší plat.
Většinou se ale k hlídání pokladny uchýlí žena. Ona je navíc ta, která se stará o chod domácnosti a nákupy, takže má větší přehled o finanční situaci, která v domácnosti převládá.
Pokud páry ještě nejsou sezdané, většinou se každý z partnerů o své finance stará sám. V manželství by se ale pak měli domluvit, co se z které výplaty zaplatí. Dnes už není žádnou novinkou to, že žena mívá větší plat než muž.
srdce z prstů.jpg
I muži ale nezůstávají nijak pozadu. Někteří si totiž vedou záznamy o platbách, které v rodinném kruhu proběhnou. Pokud totiž žena pracovně nestíhá a musí mít pod kontrolou ještě děti, pak se stává správcem muž.
Muži se raději často stávají správci i proto, že mohou mít ženu, která velmi ráda utrácí. K hlídání domácí pokladničky je tedy vede strach, aby vše důležité neviselo jen na jeho peněžence.
Starat se mohou samozřejmě i oba. Ať už vede domácnost žena nebo muž, stejně by měli mít společnou alespoň jednu kasičku. Je jedno, jestli se bude jednat o obálku, prasátko nebo společný účet. Každý z nich by měl mít svůj účet, ale měl by být přítomný i účet společný.
Oba partneři by ale měli vědět, na co se společné peníze používají a to zvláště v manželství. Tyto peníze se obyčejně utrácí za potřebné věci, jako je nájem nebo jídlo. Pokud si z nich ale žena zakoupí něco pro sebe, měla by se tím svému muži alespoň pochlubit. To samé by mělo platit i naopak. U mužů to ale bývá složitější, jelikož před ženou většinou tají všechny své dluhy, což úplně tak zanedbatelné není. Finanční nevěra může být ve vztahu velmi nebezpečná.