Nikdo se vás nebude ptát, na co peníze potřebujete a nebude ani vadit záznam v registru, že jste se například v minulosti opozdili s platbou, nebo jste měli dluh na zdravotním nebo jiném pojištění. Také nebude vadit, pokud máte nižší příjem. To vše může být u bankovní společnosti důvodem, že vám odmítne požadovanou půjčku nebo hypotéku poskytnout. U nebankovní společnosti postačí, že doložíte svou schopnost půjčku splácet.
Konečně stavíme dům
Musíte jen vlastnit nemovitost, kterou budete ručit. Nejsou zde platby předem a v případě ručení nemovitostí neplatíte její odhad. Ale pokud nemáte byt, chatu, pozemek na ručení, tak to nevadí. Za vás může ručit svou nemovitostí třetí osoba, například někdo z rodiny, nebo dobrý přítel. Po splácení půjčky, je samozřejmě ukončené ručení nemovitostí. Přitom nemusíte mít obavy, u amerických hypoték je to zákonem daná povinnost, která je stejná jako u bankovní společnosti. Stejný je i zákony daný dohled u bankovní i nebankovní společnosti, ten je u obou společný a to je dohled České národní banky.
Půjčka na dům
Ta dohlíží na dodržování zákonných pravidel. Nebankovní společnost je zde, aby vám pomohla získat peníze nejen na uvedenou koupi pozemku a stavbu domu, či na koupi vlastního bytu, kde konečně nebudete platit neustále se zvyšující poplatky za služby a nájem, ale také i na odvrácení zadlužení, exekučního řízení a zabavení vašeho majetku, na sloučení půjček, které mají vysoké úroky, na vyplacení dalších dědiců v případech dědického řízení. U podnikatelů to může být půjčení financí na rozvoj firmy a na nákup nových technologií. Výhodou je také dlouhá doba, po kterou můžete půjčené peníze splácet, klidně to může být i třicet let. A navíc, můžete svou půjčku splatit i dříve. V případě vašeho zájmu má nebankovní společnost předem připravenou kalkulačku u americké nebankovní hypotéky.