Hubnout může člověk mnoha způsoby, některé jsou zdravé a jiné méně. Některé jsou spolehlivé a váha Vám zůstane dlouhou dobu, po jiné nastane jojo efekt a přiberete na ještě vyšší váhu, než kde jste začínali. Tak jaké způsoby jsou zdravé a které ne?


 metr a pilulka


Zdravé a spolehlivé


·         změna životního stylu – Nejzdravější způsob hubnutí, kdy je třeba se zamyslet nad vlastním jídelníčkem. Vyřazují se přehnaně tučná jídla, rafinovaný cukr, bílé pečivo a zařazuje se více ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva a kvalitních bílkovin. Pokud nevíte, jak začít, poradí Vám jistě nějaký výživový terapeut.


·         přechod na veganství – Lidé, kteří se začnou stravovat jako vegani, často zhubnou, protože si jejich tělo zvyká na nový způsob života. Vegani vyřadí veškeré produkty živočišného původu včetně medu (spousta lidí med vynechává). Dělají to buď kvůli zdraví anebo kvůli týrání zvířat.


·         hubnoucí pilulky – některé mohou být nebezpečné a některé nemusí fungovat, ale pokud si vyberete ty správné, mohou Vám pomoci. Například tobolky s vlákninou Vám zaplní žaludek a nebudete potom mít takový hlad.


 pro vegany


Nezdravé a nebezpečné


·         anorexie – Lidé v podstatě přestanou jíst, a pokud jí, jí velice malé porce méně kalorických jídel. Díky extrémnímu hubnutí hrozí až smrt. Má také mnoho vedlejších účinků, například křehké kosti, ztrátu menstruace, padání vlasů a jiné věci. Postihuje hlavně dospívající dívky, ale nevyhýbá se ani starším nebo mužům.


·         zvracení – Bulimie je psychická nemoc, kdy se člověk extrémně přejídá a poté zvrací, aby nepřibral. Nebo jí normální porce, aby si nikdo nového nevšiml, a poté to vše někde potají vyzvrací. Také může skončit smrtí. Vedlejšími účinky je vypadávání vlasů a zubů, protrhnutí jícnu nebo žaludku.


·         diety – Různé typy diet se dají najít hlavně na internetu. Ano, možná zhubnete hodně za krátkou dobu, ale vše se Vám okamžitě vrátí zpět. Je to jojo efekt.


 


Anorexie a bulimie jsou poruchy příjmu potravy, není radno si s nimi zahrávat. Pokud chcete zhubnout, nejjistější je jednoduše změna životního stylu.