Jsou katastrofy, které mohou návrat z dovolené proměnit ve chvíli hrůzy. Jednou z nich je vykradený byt. Proto je potřeba ještě před odjezdem myslet na několik věcí.
a)      První, na co případný zloděj narazí, je určitě zámek. Jestliže budete mít ve vchodových dveřích namontovaný takový, který má cylindrickou vložku bezpečnostní třídy tři až čtyři s kvalitním kováním, určitě se s ním nebude zloděj trápit. Jako odborník určitě pozná, že tady nemá šanci a odejde to zkusit jinam.
b)      Ne vždy se ještě před odjezdem stihne zámek vyměnit. Proto je potřeba zajistit interiér. Jestliže máte doma šperky nebo větší hotovost, rozhodně ji nenechávejte bez dostatečného zabezpečení. Myslíte si, že na tu vaši skrýš zloděj nepřijde? Mýlíte se. Oni mají vycvičený zrak i myšlení. Stačí, když se v domě rozhlédnou a vědí, co mají zvednout a kam sáhnout. Jestliže nemáte domácí trezor, určitě máte poblíž nějakou banku, která disponuje s bezpečnostními schránkami.
zloděj při vloupání
SVĚTLO NEMAJÍ ZLODĚJI V LÁSCE
Zajímavou radou je instalace světelných čidel. Jestliže ale nechcete, aby vám kdejaká kočka v jednom kuse rozsvěcela, můžete si nechat namontovat světelný spínač. Večer se prostě rozsvítí v některé místnosti v domě.
·         Ačkoliv se bezpečnostní systémy i zloději neustále zdokonalují, přeci jen jeden ukazatel pro nenechavce stále na prvním místě.
–         Nevybraná poštovní schránka.
I přesto, že vám chodí pošta sporadicky, letáků v našich schránkách stále přibývá. Poproste některého ochotného souseda, aby vám schránku vybíral. Můžete mu za odměnu přivézt něco z dovolené a tím si ho předplatit na další rok.
externí alarm
·         Dobrou radou je i malá úprava vizitky na dveřích. Jestliže je tam jen jedno jméno, zloděj získá dojem, že tam také bydlí jen jeden člověk. I kdyby to byla pravda, napište tam své příjmení v množném čísle. Nebo si prostě vymyslete nájemníka.