V dnešní době plné módních trendů je všude napsáno spoustu návodů, jak si obočí upravovat. Na druhou stranu je i mnoho lidí, kteří obočí moc neřeší a nepřikládají mu větší váhu. Přitom správný tvar a barva dokážou udělat opravdu zázraky.  Ženy si často barví vlasy, ale na sladění barvy s obočím už někdy zapomínají. Takové černé vlasy a světlé obočí pak můžou působit velmi nelichotivě. Přitom stačí dodržovat pár triků a úspěch je zaručen.
hvězdička v oku
Jaký tvar obočí?

Tvar obočí byste měli zvolit především podle tvaru Vaší tváře. Kosmetičky doporučují příliš neměnit obočí, které Vám příroda nadělila. Kulaté tváři sluší většinou ostřejší úhel, srdcovité spíše rovnější tvar. Každý obličej je však originál, a tak každý potřebuje trochu jinou úpravu. Pokud si s vytrháváním obočí nejste jistá, zajděte raději k profesionálům do kosmetického salonu. Může se stát, že Vám ujede ruka a Váš výraz v obličeji se na pár týdnů změní k nepoznání. Vytrhávejte chloupky vždy s opatrností, zde platí méně je více. Dnešní doba nám nahrává i tím, že je moderní hustší obočí.

Nabarvit či dokreslit

Výhodou barvení obočí je určitě délka, kterou Vám zůstane pěkně nabarvené. Na trhu je široká nabídka barev na obočí od různých výrobců. Důležité je zvolit správnou barvu, která Vám bude slušet. Obočí by mělo mít podobnou barvu jako Vaše vlasy.  Jste-li blondýnka, doporučuje se obočí o dva odstíny ztmavit, brunetka naopak musí o pár odstínů zesvětlit. Pokud chcete pro začátek obočí jen dokreslit, můžete požít matné stíny či tužky na obočí. Dají se sehnat také v různých barvách od hnědé až po černé. S černou však opatrně, je příliš tvrdá. Vhodnější je použít tmavě šedou.
husté obočí

Ať už se rozhodnete použít jakoukoliv úpravu obočí, nezapomínejte hlavně na délku. Obočí by mělo začínat u vnitřních koutků očí a končit přibližně u vnějších koutků. Pomoci si můžete tužkou, kterou budete přikládat k nosu svisle nebo diagonálně. Tím určíte přesný směr vedení linky. Upravené obočí je nepatrný detail, který dělá divy. Dodá Vám výraz tváře a dokonale orámuje obličej. Zkuste to, na detailech záleží.