Redakční systémy jako WordPress nebo Joomla zná snad každý člověk se zkušenostmi v tvorbě webových stránek. Ale co takhle redakční systémy ne tak známé? Ukážeme si menší redakční systémy, které nejsou tak moc používané, ale přitom nejsou vůbec špatné.
psaní u pc
·         ExpressionEngine
Tento druh komerčního redakčního systému spojeného s open-source softwarem se stává velmi oblíbený zejména díky jeho komerční podpoře. Tento systém je postaven na jádru Codelgniter, toto jádro je open-source PHP framework. Díky tomu, že program není zdarma, se pyšní velkou podporou, velkou skupinou vývojářů a technickou podporou. Na tomto systému běží mnoho skvělých a úžasných webů. V tomuto systému lze samozřejmě přidat pár zajímavých modulů pro tvorbu wikipedie, diskusního fóra, ale také pro internetový obchod. Tento redakční systém obsahuje také velmi dobré zabezpečení a nejsou známé žádné případy, kdy by došlo k nějakému závažnějšímu narušení bezpečnosti webu.
·         TextPattern
Redakční systém jménem TextPattern patří pravděpodobně do jednoho z nejvíc přehlíženějších redakčních systémů vůbec i přes to, že se jedná o celkově vysoce flexibilní a nastavitelný systém, který se velmi snadno použitelný a dobře přizpůsobitelný. Používá svůj systém značek, takže veškerý obsah na webu lze snadno vyhledat. Pro tento systém není k dispozici tolik šablon jako pro ostatní redakční systémy. Existuje pro něho přes 700 pluginů a dalších modulů pro různé zaměření webu.
narciska u pc
·         Contao
Contao má rozhraní se začleněním Ajaxu a dalších funkčních věci pro zlepšení jednoduchosti. Lze v něm používat velmi pokročilé funkce pro úpravu obsahu a editaci záznamů. Tento systém není ničím omezen a má velmi dobré vstavěné moduly a pluginy. Jeho rozšířenost není moc velká a administrativní rozhraní je často pomalé. Tento systém je vhodnější zejména pro menší a jednoduché webové stránky.