Známe to jistě všichni, neustálý kolotoč kolem práce, dětí a domácnosti, starosti se nabalují a je jich stále více a my už ani nevíme co je odpočinek a klid. Jenže taková je prostě doba a nezmění se. Pokud se proti stresu nejsem schopni ubránit, pomalu nás bude užírat stále víc a my si můžeme uhnat i velké zdravotní obtíže a nejen ty na duši. Důležité je uvědomit si, jak pro nás může být stále vypětí a nervozita nebezpečná a začít s tím něco dělat a to nejlépe ihned. Spokojený člověk, se musí naučit zvládat náročnější situace v klidu a rozumně. Jen tak bude schopen normálně zdravě fungovat.

stres nebo relaxace

Stresem si můžeme přivodit zdravotní obtíže

Když se řekne stres, všichni si vybavíme, že jde především o problém psychiky a naší duše. Což je jistě pravda. Ovšem nejen vnitřně naše tělo trpí, když jsme pod neustálým tlakem a stresových situací. Některým se prostě nevyhneme, ale dá se naučit s tím pracovat. A pokud to neuděláte, můžete si kromě žaludečních vředů přivodit klidně i cukrovku. A to už by mělo každého z nás varovat a donutit nás tak něco s tím rychle udělat. Znáte to, jistě vám také rodiče říkali, nevztekej se, budeš mít vředy. Kromě toho si ale stresem můžeme přivodit i zažívací obtíže, bolesti hlavy anebo kožní problémy. Navíc se velmi zvyšuje riziko srdečních onemocnění, a to už je velký důvod, pro to s tím něco udělat.
srdce kolem květu

Jak být v klidu

·         Naučte se to v kurzu: víte, že existuje na internetu online kurz, který vám může pomoci naučit se zvládat stres? Je zdarma a pomocí videí, vám profesionálové poradí, jak se naučit zvládat nepříjemné situace, jak se vyrovnat s dnešní uspěchanou a náročnou dobou a jak je možné všechno v klidu a s nadhledem vyřešit. Nezaručí vám, že to pomůže, ale za zkoušku nic nedáte a možná vám to opravdu k něčemu užitečné bude. Zadejte si do vyhledávače akademie stresu a vyzkoušejte to.
·         Choďte do přírody: jen samotný pohled na stromy a nebe uklidňuje. Pokud potřebujete zklidnit svou duši, určitě zamiřte do lesa nebo na louku či do parku, jen aby všude kolem nebylo moc lidí. Procházka na čerstvém vzduchu je mnohdy ten nejlepší lék na pocuchané nervy a smutnou duši.
·         Dělejte, co vás baví: jak to jen bude možné, udělejte si čas jen pro sebe a dělejte to, co máte rádi. Nebo to co jste vždycky dělat chtěli. A může to být cokoliv, sport, četba, běžte do divadla nebo na koncert, dělejte ruční práce nebo si zajděte s přáteli na skleničku. Hlava potřebuje vypnout a každý má jiný, svůj vlastní způsob, který mu v tom pomůže. Hlavně si musíte uvědomit, že výmluva, na to nemám čas, je nepřípustná. Ten čas si zkrátka občas udělat musíte, jinak opravdu hrozí, že se v toho všeho brzo zhroutíte.