Je třeba ve vašem bytě či domě konečně po roce zase vymalovat? Myslíte si, že zima je naprosto nevhodná doba pro výmalbu interiéru? Tak se právě mýlíte. Konec zimy je ideální k nátěru a to z toho důvodu, že stěny domů jsou prohřáté zimním topením. Tak se toho vůbec nebojte. Ale i ti, kteří to chtějí nechat na léto, si mohou pročíst naše dobré rady a tipy.
zelený pokoj

Kuchyně

Do kuchyně se hodí červená barva, ale pozor na ni!!! Prý navozuje pocit hladu, což není v kuchyni vždy vyžadováno, hlavně ne večer. Pokud, byste se ale rozhodli červenou dát do jídelny či obývacího pokoje, tak v těchto místnostech krásně rozproudí pozitivní energii, což je velice žádoucí.

Ložnice, dětský pokoj

Ložnice je místem odpočinku a proto bychom měli zvolit barvu, která uklidňuje. A která to je? No přeci zelená. Je to barva, při které snadno relaxujete a navíc se zbavíte stresu. Do dětského pokoje zkuste přidat kombinaci modré, tyrkysové a trochu žluté barvy a je vymalováno. Tato kombinace je správnou volbou snad do všech místností vašeho domu či bytu. Navozující pocit pohodlí a zklidnění přináší i odstín fialová lila či levandule.

Koupelna

V koupelně bude působit velmi uvolňujícím dojmem modrá, hlavně pokud vybereme světlejší odstín. Tmavě modrá barva by mohla působit negativně, pastelová modrá by mohla působit chladně a pohltila by spoustu přirozeného světla.
retro obývák

Chodba, hala

Velmi šťastnou volbou je v těchto místnostech žlutá, vždy vás přivítá sluneční barvou, rozproudí energii a navodí pocit domova. I když je žlutá velmi veselá není vhodné ji použít jako hlavní barvu v místnosti, ve které pobýváte delší dobu. Veselost se rychle může změnit v náladovost a smutek. Podle některých studií děti ve žlutých pokojích častěji pláčou a jsou nespokojené.

Neutrální barvy do každé místnosti

Snad všude se bude hodit bílá, hnědá, šedá a černá. Jsou to totiž barvy neutrální. Podle toho kolik plochy bude v určité místnosti zaujímat neutrální barva prostor, buď zjemníte, nebo nasytíte.
Tak jakou barvu vyberete vy? Nebo zůstanete u klasické bílé? Ať se rozhodnete jakkoliv, tak vám ze srdce přejeme, ať vyberete správně a ať se vám krásně a pohodlně bydlí.