Filc neboli Plsť je plošná textilie ze vzájemně zaklesnutých vláken. Je to jeden z nejstarších materiálů. Kdysi se vyráběl z živočišných materiálu, teď se převážně vyrábí z umělých vláken. Získává se z vlákenného rouna. Vlákna se propojují pomocí valchování (mokré plstěním) nebo vpichováním (suché plstění). V dnešní době se převážně používá metoda vpichování, jelikož je levnější. Plsť je pevný a proto se s ním výborně manipuluje a to hlavně dětem.

Inspirace k dekoraci

Chcete pro svoje ratolesti vylepšit dětskou kuchyňku? Můžete jim sestříhat a slepit nebo klidně i našít různé ovoce, zeleninu nebo jakoukoliv potravinu či dekoraci. A kuchyňku tak posunete o level výš a Vaše děti budou mít obrovskou radost. Kdo by nechtěl, mít doma neustále navařeno. Nebo jim vytvořit originální knihu (quiet book) kde se budou učit hrou a vzdělávat se, v dnešní době je velmi oblíbená. Holčičkám by samozřejmě slušel krásný klobouček zdobený květinkou či kamínky, náramek přátelství nebo nějaké oblíbené zvířátko.

Filcovy klobouk

Kluci ocení batůžek na míru nebo nějaké akční hrdiny z pohádek. Děti si filc zamilují, mohou toho spoustu vytvořit, třeba si vystřihnout a slepit obrázek pro maminku a tatínka na památku nebo babičce k narozeninám. Ženy si mohou vytvořit různé pomocníky do domácnosti, například box nebo nějaký košík a co třeba dekorace k určitému období? Velikonoce, Vánoce. A co když chcete něčím obdarovat své blízké? Obalem na knihu, mobil nebo nějaký krásný obraz. Filc https://www.prima-obchod.cz má čím dál více využití, tak zapojte fantazii a nechte se unášet. Je vyráběn v různých barvách, tvarech a dokonce i tloušťku si můžete vybrat. Údržba filcu je složitější než jeho práce s ním. V pračce mu moc nedávejte, maximálně 30°C a jemný program. Když byste žehlili, tak na nejnižší stupeň.