Stavba betonového plotu je opravdu hodně náročná a vím, o čem mluvím. Já sama jsem stavěla betonový plot, protože mi přijde opravdu jako ten nejlepší a nejvíce pěkný. Taky je jasné, že hodně dlouho vydrží. A abych tedy lépe upřesnila tu větu, tak abyste si nemysleli, že jsem ten betonový plot stavěla úplně sama a bez pomoci. Tak to tedy ne!

Všechny stavby jsou velmi náročné, včetně betonového plotu.

Tato stavba betonového plotu byla pouze můj nápad a já jsem chtěla, aby byl betonový plot hotový velmi rychle. A tak jsem byla ráda, když mi se stavbou betonového plotu pomohli sousedé a můj bratr. Můj bratr je stavbyvedoucí, tak jsem měla za to, že on bude určitě rozumět této stavbě betonového plotu. A musím říct, že jsem se moc tedy nespletla. Můj bratr mi všechno pěkně vypočítat, a to taky včetně ceny. Byla jsme ráda, že se konečně znavím stoletého dřevěného plotu, co tam byl u domku původní. jenže už plot by starý a taky mi kvůli rozbitému plotu utíkaly slepice.

Na výběr máte mnoho druhů plotů.

A to jsem nemohla přeci dopustit. A tak stavba betonového plotu začala. Bratr vyhloubil se sousedy jámy, kam se bude lít již zmíněný beton. A musím říct, že jsem si to všechno tedy představovala jinak. Více lehce, a hlavně levně a rychleji. Vůbec jsem netušila, že stavba betonového plotu bude tak drahá a hlavně zdlouhavá, Zrovna já, co má ráda všechno rychle hotové. A taky pak ta cena! Málem jsme si řekla, že nic dělat nebudu. Jenže pak jsem si řekla, že jak se budu mít a všechno bude více pěkné, když budu mít nový betonový plot. Vždyť žijeme jen jednou, tak si chci svoje bydlení pořádně užít. A když to tak vezmu, tak vlastně investice je skvělá do domu. Protože dům je můj, je zděděný, takže to pak všechno přejde na členy rodiny, moje potomky. Takto alespoň zanechám nějaké malé dědictví a všichni v budoucí rodině budou říkat, kdo tento plot chtěl a jak se stavěl. Myslím, že stavba betonového plotu je opravdu prima nápad.