Jednou z nejvyhledávanějších destinací je bezesporu Španělsko. Není divu. Dá se tu najít skutečně mnoho zajímavého. Nejen moře a krásná mořská pobřeží. Jedno z nejkrásnějších je podle cestovatelů Costa Brava.

·        Toto překrásné město leží na pobřeží Katalánska a můžete tu najít nejen romantické pláže s jemným pískem, ale i skalnaté útesy.

·        Místo je jako stvořené pro rodiny s malými dětmi anebo pro ty, kteří hledají spíše klid, a ne neustále rozbouřené moře.
costa brava záliv

Středozemní moře je tu opravdu velice klidné a vlny tu skoro nepotkáte. Pokud patříte mezi milovníky samoty, nebo máte v úmyslu prožít romantickou chvilku ve dvou, pak se vydejte na skalnatý poloostrůvek Cap de Creus.

–         Do městečka Cadaqués jezdil dokonce i slavný malíř Picasso.
katalánsko montserrat

Pláž, která mění svou podobu

Ten, kdo chce poznat sever Španělska, by rozhodně neměl vynechat místo s tajemným názvem Playa de las Catedrales. Tato pláž, která se rozkládá v Galicii, má jednu zajímavost. Najdete ji v oblasti, která se jmenuje Zelené Španělsko. Na tom by jistě nebylo nic divného, pokud byste tu mohli strávit celý den.

·         Tato pláž vás ale přijme jen na několik hodin přes den.

V době přílivu je totiž pláž pod vodou. Místo je to ale velice zajímavé. Ohromné skalní klenby a jeskyně, které se tu tyčí, vám jasně sdělí, proč toto místo dostalo tak zajímavý název. Až se ale dostane pláž pod vodu, není důvod místo opouštět.

–         Plavání mezi útesy a procházky kolem skalních pilířů mají také něco do sebe.

Pokud se přeci jen obáváte přílivu, pak není problém pláž včas opustit. Ve chvíli, kdy se začne hladina zvedat, stačí vyjít po skalnatém schodišti do městečka Ribadeo. Tam můžete ochutnat některou z lákavých místních rybích specialit v tradiční rybí restauraci.

·         Španělsko je prostě turistický ráj.

·         A to, ať zamíříte do kterékoliv části této kouzelné země.