V zaměstnání děláte něco, co je pro firmu, která vás zaměstnává, klíčové. Velmi dobře se v tom orientujete a dá se určitě říci, že jste odborník. I díky této praxi znáte důležité kontakty a také o vás se dost mluví. I z jiných firem s vámi konzultují své problémy. Nutně dospějete do okamžiku, kdy získáte pocit, že jste za svou odbornost málo placení, cítíte se nedoceněný. Začnete tak zvažovat založení vlastní firmy, ve které byste spoustu věcí dělal lépe, prostě jinak.

Začít makat na sebe

Jsou vám známy rizika podnikání, proto hned z počátku zavrhnete, že byste svou další kariéru rozvíjel jako OSVČ, tedy osoba samostatně výdělečně činná. Nechcete být takzvanou fyzickou osobou, člověk podnikající a ručící za své závazky celým svým majetkem. Tato míra rizika je pro vás nepřijatelná.

Proto se poohlížíte po založení právnické osoby, společnosti s ručením omezeným.

Celý život pracujete rukama. Využíváte moderní stroje, používáte i jiné technologie, včetně i složitějších programů ve výpočetní technice. Čemu však nehovíte, jsou různé předpisy, nařízení, dokumenty, vzory, zákony. A zde poprvé narážíte. Založení vlastní společnosti je podmíněno vytvořením spousty dokumentů. Musíte mít zakladatelskou smlouvu, Stanovy společnosti, zápis z Valné hromady a kdo ví co ještě. Trochu vás z toho jímá hrůza. Co teď? Začít studovat?

Výhodná nabídka

Ne. Rozhodnete se nechat si svou vysněnou společnost založit. Nabídek různých firem, které se tímto zabývají, je spousta. Rozhodujícím faktorem při zadání založení sro je cena.

Mezi všemi těmi nabídkami narážíte na jednu, která je skoro neuvěřitelná. Ta firma vám nabízí založení společnosti s ručením omezeným zdarma. Hledáte v nabídce nějaký háček, a ke svému údivu jej nenalézáte. Navíc je nabídka, jako dělaná pro vás. Tato firma vám vaší společnost založí zdarma, pokud si u ní, na její adrese necháte zapsat její sídlo. To vám vyhovuje, protože nestojíte o nějaké kanceláře. Pro vaši činnost vám stačí auto a vaše ruce. A to, že budete moci v Praze a dokonce i v Brně občas využít jejich pěkné kanceláře, je pro vás jenom příjemným bonusem.