První zmínky o zeleném čaji sahají až do Číny, kde ho čirou náhodou před pěti tisíci lety objevil císař Šen-nung. Při vaření vody mu omylem do hrnce spadly i listy čajovníku. K vypití ho nalákala příjemná vůně. Následně na to zjistil, že ani chuť není tak špatná. Čaj mu navíc dodal energii. A nyní ho můžete pít i vy.
čajová zahrada

Hubnutí

Máte rádi běh? Tak zbystřete. Pití zeleného čaje spojené s touto fyzickou aktivitou vám pomůže spalovat tuky až dvakrát rychleji. Doporučuje se běhat někde v přírodě. Pití čaje je neomezené. Můžete ho vypít klidně i dva litry denně. Musíte však vybírat kvalitní sypané čaje. Ty z pytlíku mají od pravého zeleného čaje opravdu daleko. Pokud čaj a pravidelný běh spojíte, brzy uvidíte výsledky.
horký nápoj

Zdraví

Zelený čaj působí na naše tělo pozitivně po všech stránkách. Dokáže nás díky svým detoxikačním účinkům, zbavit volných radikálů. Volné radikály jsou jedním z původců rakoviny. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří si dopřejí nejméně dva šálky zeleného čaje denně, se ve většině případů vyhnou tomuto zákeřnému onemocnění.
Dalším účinkem na naše zdraví zeleného čaje snižování cholesterolu. Opět se doporučují alespoň dva šálky každý den.

Energie

Pití zeleného čaje se taktéž odráží na vaší energii. Zkuste si místo kávy dát zelený čaj a uvidíte sami. Udržuje totiž vaši mysl ve střehu, ale velmi nenásilným způsobem. Kofein vás prudce stimuluje. Představte si auto, které se z nuly na sto dostane za tři sekundy. Takhle podobně reaguje vaše tělo na dávku kofeinu. Stejně rychle jako k vám energie přijde i rychle odejde, a většinou zanechá ještě větší únavu. U čaje je tato stimulace pozvolná. Asi jako když řidič auta pozvolna přidává plyn až se plynule dostane na rychlost sto kilometrů za hodinu. Také účinky čaje působí déle a stejně tak i pozvolna odchází.
nalévání čaje

Závěrem

Co říkají studie i historie je jasné. Teď už jen zbývá, abyste si čaj koupili a vyzkoušeli jeho účinky v praxi. Máme pro vás ještě malé doporučení. Zelený čaj se dá pít i s mlékem a je to výborné!