Dnes chce každý vypadat dobře a vysportovaně. Nejedná se však o snadnou záležitost. Důležité je proto se hýbat. Na to však každý nemá čas a ani finanční prostředky. Každý z nás musí jednou začít chodit do práce a není následně ani čas, ani síla na to ještě se po práci hýbat. Pokud máme standardní zaměstnání musíme tam často trávit 8 hodin denně což je samo o sobě vysilující. Proto je pochopitelné, že na nějakou práci není následně vůbec čas.
letní šaty
I přesto je dnes sport celosvětově rozšířen. Největší oblibě se těší právě aerobní sporty. Tedy takové sporty, u kterých dochází ke spalování tuků a minimálnímu a pozvolnému ukládání laktátu. Jsou to také sporty, u kterých se tepová frekvence pohybuje v rozmezí 90-150 tepů za minutu.
Mezi aerobní sporty tedy patří cyklistika, běh, plavání nebo turistika. Největší oblibě se dnes těší především první dva zmíněné, které jsou nejrůznějším způsobem propagovány a zpopularizovány. Proto také vidíme každý víkend nějaký ten závod či soustředění v rámci dané sportovní aktivity.
cesta lesem
Ovšem cyklistika by mohla mít pozitivní dopad nejen pro sportovce, ale také běžné občany. Ve vyspělých zemích, tedy spíše ve Skandinávii funguje široká infrastruktura cyklistických stezek, které mnohdy značně nahrazují silniční dopravu. Ta už pomalu ale jistě dohasíná, jelikož fosilní paliva začínají docházet.
Cena ropy se už vyšplhala natolik vysoko, že za chvíli nebude již udržitelnou komoditou a lidé se budou muset poohlédnout po jiných zdrojích energie. Mezi hlavní trendy patří elektromobily, ty jsou ale příliš předražené na to, aby byly dosažitelné pro běžné občany. Proto zůstává zajímavou cestou, jak se dopravovat ve městech právě zmíněné kolo.
To je ekologicky absolutně nezávadné, a proto je tak prospěšné pro přírodu a neuvolňuje žádné uhlíkové zplodiny. Je také důležité že působí pozitivně naše zdraví, a proto můžeme například při cestě do práce provozovat sportovní aktivitu, na kterou již po příjezdu z práce není tolik času.