Někteří turisté preferují moře, někomu se líbí lesnaté krajiny a někdo nedá dopustit na hory a pohoří. Pokud patříte do té třetí skupiny, pak jste určitě obdivovateli Adršpašsko-teplických skal.
o Nejsou to totiž jen nějaká obyčejná skaliska, ale můžete tu najít vše, co si od takových míst slibujete.

stromy

· Romantiku.
· Klid.
· Divokou přírodu.
Pokud budete chtít toto místo navštívit, musíte se vydat až k těsné blízkosti našich hranic s Polskem. Možná turisté z obou států, kteří sem jezdí obdivovat skryté i očividné krásy ani netuší, že už tomu bude zanedlouho sto let, co bylo toto místo vyhlášeno Národní přírodní rezervací. Skály jsou proslulé i tím, že se zde natáčelo i několik pohádek. Není divu.

o V útrobách tohoto přírodního úkazu se skrývají
· skalní města
· staré hrady
· skály, které míří snad až do nebe.
Některá místa jsou spojená žebříky a lávkami, a to jim dodává ještě o něco větší tajemnosti.

Jeden den zdaleka nestačí

Podle místních i podle turistů, kteří Adršpašsko-teplické skály navštívili, je nemožné udělat si čas jen na jeden den. Je potřeba vyhradit si několik dnů, které tu strávíte. Proto je zapotřebí najít si kvalitní ubytování co nejblíže všech místních krás. Hotely jsou většinou docela daleko a bývají spíše uprostřed měst. Dobrou volbou je tedy ubytování v soukromí , které je od skal, co by kamenem dohodil.

hory

o Přes den si můžete udělat libovolně dlouhou nebo krátkou túru a večer usednout s dětmi u táboráku.
o Ubytování u Adršpašských skal je totiž přímo ideální pro rodiny s dětmi.
A jestliže máte pejska, tak ho nenechávejte u sousedky. Tady rozhodně nikomu vadit nebude. Výšlapy po skalách ale nejsou jediným lákadlem, které vás sem určitě dostane. Poblíž vašeho ubytování máte možnost projet se na koni, zahrát si tenis nebo si zarybařit.