Nechcete-li se na zahrádce koupat ve špíně, měli byste uvažovat nad koupí vhodných přípravků na čištění vody. Je jich dost druhů, takže je z čeho vybírat.

Pro čistou vodu na koupání

Vodní živel může být mocným nepřítelem, ale mnohem častěji je to dobrý kamarád. Přeci jen, bez vody by nebyl život, a hlavně v letních měsících, kdy panují tropická vedra, se za deště doslova a do písmene i modlíme. Pokud vám jde jen o to se trochu osvěžit, nemusíte se dávat na modlení. Stačí si pořídit na zahradu vhodnou koupací plochu a můžete si užívat studené vody kdykoliv se vám bude hodit. Samotný bazén však nemusí být za všech okolností obrovskou investicí čítající desítky tisíc korun. V případě, že rezignujete na možnost velkého plavání, můžete mít vlastní vodní plochu za pár jednotek tisíc korun. Nadzemní verze bazénů totiž zhruba tolik stojí.

Balónky ve vodě

To však ale neznamená, že by se jednalo v tomto směru o jedinou investici. Budete potřebovat daleko více. když pomineme drobnosti jako jsou schůdky, minimálně se neobejdete bez té správné bazénové chemie Chlorito.cz. S její pomocí bude koupání nejen lepší, ale zároveň i hodně bezpečnější. Špinavá voda totiž není pro zdraví to nejlepší.

Vzhledem k tomu, že možností je dnes více, než by si jeden myslel, budete si muset preparát, který vám bude dezinfikovat vodu dlouze vybírat. Každý druh má svá pro a proti. V případě, že jdete pouze po ceně, nejspíše sáhnete jako většina vašich předchůdců po preparátu, který obsahuje chlór. Tyto preparáty jsou docela levné a rozhodně jsou ve vhodném množství velice užitečné. Jedná se skutečně o vysoce kvalitní dezinfekci. Ovšem má to jeden háček. Chlór většině lidí zapáchá, a navíc dokáže dráždit citlivější pokožky. To může být pro někoho nepřekonatelný problém.

Plavec v bazénu

V takovém případě není důvod nevzít něco jiného, třeba kyslíkovou chemii. Je sice o něco dražší, ale na druhou stranu postrádá negativní vlastnosti chlorových přípravků. Je ale pravda, že je potřeba dát vždy více množství. Velmi oceňovaná je také mořská sůl, která je ale už docela drahým zbožím. Ne snad sůl samotná, ale solonizační jednotka, která je nezbytná, aby mohla být sůl dokonale rozpuštěna, drahá docela je.