Pamatujete se na film „Kulový blesk“, jak tam exceloval Josef Abrhám, coby opilec na tzv. „Noční cvičné akci“? Opilci po svatební hostině obešli většinu zúčastěných domácností tohoto projektu a nutili je., aby se v pozdních nočních hodinách přesouvali na jejich budoucí působiště. My se takovéto humorné nadsázce jen zasmějeme, ovšem pokud máte zájem o noční stěhování na ostro, a stěhovací firma vám vyjde vstříc, pusťte se do toho. Má to celou řadu výhod. Nepotřebujete se stěhovat přímo o půlnoci, stačí jen ve večerních hodinách, řekněme mezi osmnáctou a dvaadvacátou, anebo naopak velmi brzy ráno mezi čtvrtou a sedmou. Odpadne vám celá řada starostí a stěhovací firma by to mohla rovněž ocenit:

kartonová krabice

Je malý provoz – brzy ráno nebo pozdě večer je minimální provoz na silnicích. A čím méně vozidel kolem vás, tím nižší pravděpodobnost dopravní nehody a také dopravních kolon. V tyto hodiny bývá již provoz velmi plynulý a to má vliv i na vaši psychiku, protože se tím výrazně sníží stres.

Vaši sousedé budou mít jiné starosti – pozdě večer se vaši sousedé pravděpodobně budou již ukládat ke spánku a nebudou mít zájem se s vámi dohadovat, diskutovat a jinak vás rušit. To samé platí ráno, kdy budou zřejmě ještě spát. To se týká i dalších lidí, kteří by vám mohli vstoupit do cesty, a čím méně zvědavců, tím plynulejší a bezproblémovější stěhování to bude.

večerní pohled na Prahu

Nebude takové horko – v letních měsících je levné stěhování v Praze přes den poměrně nepříjemné díky vyšším teplotám, pozdě večer a brzy ráno však teploty výrazně klesají. Stěhování je obecně snazší za nižších teplot, protože vynakládáte fyzickou námahu, při níž se tělo zahřívá, a potřebujete přirozeným způsobem zas ochladit, aby nedocházelo k úpalu (ke zvýšení tělesné ? teploty). Čím více pohybu děláte, tím více oceníte chlad kolem vás, nikoli horko, nebo dokonce tropické teploty.