Koupit si nové auto, i když pouze ojeté, není to samé jako si kupovat housky u pekaře. Jedná se o velkou investici, která by se měla vyplatit. V opačném případě to budou pouze vyhození peníze. Samozřejmě, daleko lepší je si koupit zbrusu nový vůz, ale ty jsou opravdu drahé, a ne každý na něj má. V případě, že se rozhodněte koupit si ojetý vůz, měli byste vybírat pečlivě a raději se dvakrát rozmyslet než koupit něco, co si vypadá na první pohled dobře, ale v konečném důsledku se ukáže, že je to v podstatě šrot. Nevyznáte-li se v autech, měli byste se řídit některými základními poučkami, díky kterým i tak můžete koupit kvalitu za slušné peníze.
silueta auta

        Pokud jste laik, určitě nikdy nechoďte kupovat vozidlo samotní, ale vždy si sebou vezměte znalce, který ví, co a jak a umí se v této problematice orientovat. Může to být třeba dobrý kamarád, rodinný příslušník nebo třeba soused. Možná vás to bude stát pár piv, ale peníze, které ušetříte dobrou koupí za těch pár vynaložených korun rozhodně stojí. Jen se ujistěte, že váš parťák tomu opravdu rozumí. Existují totiž i takoví, kteří sice na puse umí, ale ve skutečnosti o autech neví zhola nic.

        I když budete mít s sebou zkušeného znalce, přeci jen ani experta nemusí být tak složité oblafnout. Mnohé autoservisy se o to dnes a denně snaží. Z toho důvodu byste měli dát na hodnocení lidí, kteří si v takových podnicích auto kupovali. Pokud budou jejich reference kladné, asi stojí za to se tam podívat. V případě, že ale budou převládat negativní reakce, bude asi lepší, když se poohlídnete někde jinde.
pneu servis

        Ojetý vůz můžete koupit i v zahraničí, například v Německu, případně v Rakousku. Jednak tam naleznete auta v daleko lepším stavu, ale také i jednání je tam mnohem lepší. Snaha oholit zákazníka není v těchto zemích ani zdaleka tak velká, jako u nás. Tedy i v zahraničí můžete pořídit dobré auto za slušné peníze.