V dnešní době je hodně oblíbené sportovat. Děti jsou většino uvedeny ke sportu už odmala. Chodí do různých kroužků, kde mají vybít svou energii či kde mají zdokonalovat své výkony, a to právě často ve sportu.
Asi neoblíbenějším sportem je dnes běhání. Běhá skoro každý. Toho si můžeme všimnout všude kolem nás. Stačí se podívat z okna či se jen chvíli procházet a hned vidíme několik lidí, kteří běhají.
adidasky na trati
Výhodou běhání je samozřejmě to, že můžeme běhat v podstatě kdekoliv, v létě to je třeba ve městě, v lese, v parku a na spoustě dalších míst. V zimě se nemusíme strachovat, že nenajdeme místo, kde se dá běhat. Můžeme běhat doma na rotopedu či běžeckém pásu. Pokud ani jeden z těchto strojů doma nemáme, stačí si zajít do nejbližší posilovny, skoro v každé budou mít i běžecké stroje.
Pokud si jdeme zaběhat, nikdo nám nemůže bránit, abychom si zaběhali sami, pokud máme raději klidný běh, který si i my sami určíme a nikdo nám do něj nic neříká. Naopak nám ale nikdo nebrání ani v tom, abychom si šli zaběhat s přáteli. Můžeme běžet ve dvou, ve třech, klidně i v deseti. Jediné, co si musíme uvědomit, když běžíme ve skupinkách, je to, že každý má jinou výdrž a je zvyklý běhat úplně jinak. Tudíž se nám může stát, že nám někdo uteče a naopak někdo bude zaseklý úplně vzadu a nám nebude stačit.
očíslované tratě
Každý jsme stavění na něco trochu jiného, proto jsou lidé, kteří preferují rychlejší a kratší běhy. Tím myslím, že si člověk třeba vícekrát zaběhne velmi rychle 200 metrů. Pak jsou naopak lidé, kteří raději běží delší trasu a pomalejším tempem. Všichni si musíme zjistit, co nám jde více a co nás více baví.
A nakonec si musíme ještě umět určit čas, kdy chceme běhat. Přeci jen, určitě nechceme jít běžet v největším teplu v létě odpoledne. Já osobně doporučuji si raději přivstat a zaběhnout si ráno.
A co Vy? Běháte? Pokud ano, běháte raději delší trasy, nebo kratší?