První mrazíky už ráno často zavítají i do naší republiky. Přesto ale výrazně neubývá na počtu lidí, kteří se do práce nedopravují autem či jiným dopravním prostředkem, jež zajistí mimo pravidelné čekání v kolonách, také teplo. Naopak, na ulici je stále možné vidět chodce, cyklisty či osoby jedoucí na koloběžce. Na těchto dopravních prostředích ale docela často může na člověka útočit zima mnohem více než v autobuse či autě, kde lze bez problémů spustit topení. Můžete jet seberychlejším tempem, mrazivý vítr si ale cestu vždycky najde a zima vám tak může být i po krátké projížďce. Jak tomu tedy y co nejvíce předejít?

Žena se šálou

Určitě je dobré schovat do oblečení veškeré části těla, u kterých je to alespoň trochu možné. Šála či nákrčník by měly být samozřejmostí, teplá čepice nebo kukla taktéž. Zapomenout není dobré ani na ruce a schovat je do hřejivých rukavic je lepší, než je mít jen zastrčené v kapsách, čekat až na namrzlé ulici spadnete a ruku si například zlomíte, jak se to často stává starším lidem. Teplé boty jsou také velice dobrým nápadem a bez vyšších ponožek by vás ani nemělo napadnout vyjít na ulici. Kalhoty lze sehnat v dnešní době zateplené, i když do kanceláře je náročnější takový kousek sehnat hned napoprvé.

sněhové vločky

Pro milovníky sukní a šatů jsou ale v prodeji punčochy s kožešinou na vnitřní straně, což zajistí, že nožky určitě mrznout nebudou. Nejhorší je asi výběr bundy. Kvalitní silvini bunda, která hřeje a je opravdu teplá není bohužel úplně jednoduše k sehnání. Pro sportovce se vyplatí investovat více peněz do opravdu kvalitní zateplené bundy a ostatní musí snad spoléhat na svou intuici. Rozhodně tedy nezapomeňte svůj šatník na zimu připravit. Možná ještě nakonec zjistíte, že vám v něm přece jenom něco chybělo. A věřte tomu, že bude lepší doplnit chybějící kousky nyní, než až je budete opravdu potřebovat.