Možná že už i vy jste se někdy setkali s tím, že jste se chtěli vypravit na výlet a chtěli jste s sebou vzít kola, jenže nebylo kam je dát. Možná se vám něco takového tehdy mohlo zdát složité. Dnes už to jde vyřešit ale snadno. Jak? Díky speciálnímu příslušenství.
Jestliže existují možnosti, jak s sebou přepravit kola, tak je to pomocí střešního nosiče, tažného zařízení nebo na páté dveře. My se dnes hlavně zaměříme na nosič kol na tažném zařízení.

nosič na střeše auta

Nosič kol na tažné zařízení Amsa je jedna z nejpoužívanějších a také nejoblíbenějších metod, kterou vám můžeme s klidným srdcem doporučit i my. Bohužel se ale také jedná o metodu nejdražší, s čímž mohou mít někteří malinko problém. Je také potřeba podat žádost a to o vydání 3.RZ pro nosiče. Pokud použijete nějakou repliku RZ, pak by vás mohla potkat nemalá pokuta a dokonce ztráta řidičského průkazu a to na jeden rok. Instalace se provádí díky kouli tažného zařízení.
Tato metoda má ale velkou spoustu výhod. Patří mezi ně snadná instalace, nižší spotřeba pro přepravu, berou se jako součást vozidla, jde zde možnost přepravy elektrokol apod.

cestsa

Našli bychom ale i nevýhody, mezi které lze zařadit vyšší cenu, nutnou opatrnost při couvání nebo omezení výhledu ze zadního okna.
Pokud byste si chtěli nějaký ten nosič zakoupit nebo jen půjčit, pak vám můžeme doporučit Omnibike, který je levný a také dostupný. Lidé si také pořizují ale i Wjenzek Alfa.
Při samotném výběru byste se vždy měli zaměřit na možnost uzamčení. Jestli je ale něco, na co byste si měli dávat pozor, pak je to mít kola pod dozorem.
Nosič kol byste nikdy neměli nechávat namontovaný po dobu vaší nepřítomnosti, protože by mohlo dojít k poškození a to nacouváním jiného vozidla. Oprava by poté musela být hrazená z vaší kapsy, o což určitě nestojíte, jelikož se jedná o náklady navíc, které by byly úplně zbytečné.