Pořídit si nemovitost nebo si postavit svůj vysněný dům, to by chtěl snad každý. Sháníte peníze? Máte několik možností. V základu se hypotéky dělí na účelové a neúčelové. U prvních je jasně stanoveno, na co se vztahují, u těch druhých máte velkou volnost v tom, na co finance využijete.
dům uprostřed louky

Na co lze využít účelový typ?

Účelové jsou klasické úvěry, se kterými se setkáte ve většině případů. Kromě toho se k nim ale řadí také australská hypotéka, u které se trochu jinak vypočítává úroková sazba. Obojí ovšem můžete využít na ty samé účely.

Využít ji můžete na koupi nemovitosti i stavebního pozemku, stejně jako na samotnou výstavbu objektu. Vhodné jsou ale také na rekonstrukci nebo větší opravy interiéru i exteriéru. V případě potřeby můžete tuto smlouvu využít i na získání vlastnického podílu na objetu. To znamená, že tímto způsobem můžete vyplatit sourozence u dědictví, anebo manžela či manželku po rozvodu.
zasněžená ulice

Bez účelu máte svobodu

Svobodně se rozhodnout, na co finance použijete je skvělé. Zvolte si americkou hypotéku https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/ a získáte tak možnost si k novému domu pořídit auto, uhradit větší dovolenou nebo umožnit dětem studovat v zahraničí.

Úrokové sazby jsou vyšší, pohybují se zhruba o 2 procenta výše než u běžného úvěru. Bankovní společnosti musíte stejně jako u předchozích doložit zástavu a zaručit tak své splácení. Počítat musíte také s tím, že v tomto případě nezískáte až 85 procent, což je u klasické, ale zde se jedná maximálně do 70 procent.

Kombinace s dalším produktem

Bankovní společnosti si chtějí být jisté, že budete splácet. Ve většině případů se jedná buď o stavební spoření, anebo životní pojištění. V některých případech po vás jako podmínky schválení žádosti mohou požadovat dokonce obojí. Zde platí, že část půjčené částky lze uhradit právě z peněz, které se nastřádají na spoření či pojištění.