Udržet si co nejdéle mladistvý vzhled je pro většinu lidí velice důležité, zvláště pak pro ženy. Z tohoto důvodu je vhodné zdravě jíst, co nejvíce sportovat a pokud možno se nestresovat. S celkovým vzhledem jsou spojovány hlavně postava a tvář, ale velkou roli hrají rovněž vlasy. A opět to platí hlavně pro ženy, jelikož muži mohou být klidně ve třiceti plešatí a skoro nikomu to nevadí. Aby vlasy byly krásné a vypadaly k světu, je nezbytné je udržet zdravé. Pro tento účel existuje celá řada šampónů, kondicionérů a dalších přípravků, které někdy fungují pouze v omezené míře, někdy vůbec. Samozřejmě jsou i takové, které jsou vždy stoprocentní.
zrvavá holka

V koupelně by žádné ženě neměly chybět šampón, ani kondicionér, ovšem pouze v té nejvyšší kvalitě. Pořizovat si druhořadé šampóny je sice ekonomické, ale ne příliš efektivní. Sice neplatí, že se s levným šampónem mohou vlasy vyloženě poškodit, ale vyloženě jim ani nemusí příliš prospívat. Kvalitní šampón se pozná tak, že v sobě obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek, díky kterým se kštice a kůže, že které vyrůstá vyživují. Velkým pomocníkem by mohla být i speciální vlasová maska ovšem i tam by měla být na odpovídající úrovni. Pravidelné aplikace by pak měly dostat vlasy do kondice .
zakloněná holka

Žádný stres

Stres může být velice nebezpečný a není radno ho podceňovat. Může negativním způsobem ovlivnit lidské zdraví a částečně také i kvalitu vlasového porostu. Samozřejmě, že nikde není řečeno, že člověk, který je celý život klidný, musí mít zákonitě skvělé vlasy, ale je rozhodně dokázáno, že jedinci, kteří až příliš stresují, mají častěji vlasy horší. Pro to je dobré se naučit meditovat, či alespoň zhluboka dýchat. Dostat se do stresu může člověk poměrně snadno, ale dostat se z něj už tak lehké není. Naštěstí existuje celá řada metod, které dokáží nahromaděné negativní emoce uvolnit a poslat pryč.