Ať už čelíte zdravotním problémům nebo chcete jen shodit pár kilogramů, právě vám jsou určeny služby výživových poradců.
Zdravá výživa má již dlouhá léta u nás své místo a oslovila už velkou řadu lidí různých věkových kategorií. Z tohoto důvodu také vznikla poradenská centra, která se zabývají radami ohledně správné výživy, dokáží připravit jídelníček každému přímo na míru. Obzvláště se to týká lidí s nadváhou, kteří s ní marně bojují, právě těm jsou určeny diety sestavené jim tzv. na tělo a navíc hubnou pod dohledem specialisty.
snídaně a pomerančový džus.jpg
Konzultace jako základní prvek všeho
Asi nejdůležitější je zamezit jakýmkoliv zdravotním rizikům a netrpět hlady. Odborníci na zdravou výživu by měli mít patřičné vzdělání v tomto směru, jedná se o absolventy vysokých škol, kteří se zaměřili při svém vzdělávání na stravování. Dalším pomocným prvkem jsou nové objevy v tomto směru. Tak jako musí zachovávat tajemství lékaři, i pro výživové poradce je diskrétnost samozřejmostí. Nepokoušejte se o to, sestavit si dietní plán sami, poradce vás musí nejprve vyzpovídat ohledně stravovacích návyků a vašeho zdravotního stavu. Všechny schůzky probíhají jen za účasti vás a poradce.
Každé tělo je jiné, proto i jídelníček a hubnoucí plán je individuální, každá tělesná schránka má jiné potřeby a také jiné možnosti pohybové, každý má také jiné nároky na živiny.
nudle tagliatelle.jpg
Krok za krokem
Před prvotní konzultací vyplníte formulář, kde uvedete požadované informace, které poslouží jako základní vstupní sdělení pro poradce. Poté přijde na řadu domluvení schůzky, během které si řeknete vše nutné. Ke konkrétní diagnostice slouží speciální přístroj, který zjistí stav organismu, svalové hmoty, obsah tuku a hodnotu BMI. Pak sdělíte poradci svůj cíl a on vám pak po zvážení všech zjištěných informací sestaví stravovací plán a naplánuje další konzultace a kontrolní setkání.